STOR TAK til alle, der kiggede forbi vores lille stand i går, da CBE (Center for Beskæftigelse og Erhverv) Beskæftigelses- og Integrationsforvaltningen i Københavns Kommune havde inviteret til worksho
Anledningen var opstart af nye aftaler for sygemeldte københavnerborgere. Aftalerne starter 1. november 2024 og i Incita er vi utrolig glade og stolte – og glæder os til at fortsætte det vigtige arbejde og gode samarbejde med kommunen. Vi går til opgaven med faglighed og ydmyghed. Et samarbejde som kun er blevet bedre over tid i takt med at partnerskabstankegangen har fået fodfæste – på bekostning af den tidligere Bestiller-Udfører-model.
STOR tak for nysgerrighed og spørgelyst – også selvom Incita er den gode gamle leverandør i denne sammenhæng (velkommen på rammeaftalen til de to nye: Servisio Danmark ApS og Falck Healthcare A/S).
Det var en ny måde at opstarte rammeaftaler. Det fungerede rigtig godt som fundament for igangsættelse af det nye samarbejde.

Høj faglighed er en forudsætning for et godt tilbud.
I fonden Incita og Center for Autisme bruges den sidste arbejdsdag inden vores stu-eleverne igen stormer ind af dørene (på mandag) – på fælles opkvalificering for personalet på fondens stu’er. Det er Center for Mental Sundhed København, der står for det. Og det er godt. Vi taler om strategier i




